Blogas Artioma

Nick Software „Viveza“

by Artioma on Apr.01, 2009, under Rašliavos

Iš pradžių reiktu pasakyti, kad kai kurie žmonės turėtu pradėti dar labiau bijoti dėl savo duonos kąsnio. Vėliau net pasakysiu kodėl. (nors pati tendencija jau senai aiški ir ne pirmus metus vykstanti)

O iš pradžių apie pati produktą. Koks jis ten neva mega kietas aš jums nepasakosiu, nes tam yra skirtas gamintojo spamas demo video kaip viskas veikia. Parsisiūsti „demo“ versiją galima pas gamintoją.

Na, visu pirma reiktu pastebėti, kad Nikon Capture NX jau senai visa tai turi. Ir tiesiogiai dirba su RAW’ais. O kaip mes visi puikiai žinome, tai RAW yra tokio pat „kietumo“ substancija kaip ir presuota anglis (dar vadinama deimantais). Bet grįžtant prie „Vivezos“… Pirmoji nuostaba: setupas skirtas Photoshop‘ui neveikia. Neveikia ir viskas. Nepasileidžia. Tada spjauni ir paimi setupa Lightroom’ui. Kuris (o stebukle!) veikia. (neveikiantis setukas galbūt tai mano konkretaus kompiuterio problema)

Sistema paprasta. „Viveza“ dirba kaip išorinis redaktorius. Lightroom’as duoda jai failą, paskui jis redaguojamas ir saugomas. Problema tame, jog paspaudus „save“ redaguojamas yra visas failas. Ir visi atlikti pakeitimai yra įrašomi į jokį .xml failą. Todėl, jeigu paskui norisi ką nors truputėlį pakrapštyti, tai reikės arba perdarinėt, arba redaguot jau redaguotą failą.

Atsidarom fotkę. Pirmas klausimas: o kur maksimizavimo mygtukas? Kodėl aš turiu žiurėti į mažą langiuką ir/ar tampyti tą langą rankom? Visa kita labai paprasta. Ir kaip rodoma gamintojo spame video. Kas dėl rezultatų, tai jie greiti ir efektyvūs. Viskas veikia. Bet ne be bug‘ų.

Akivaizdžiai matosi, kad programa koreguodama beveik baltą dangų pasiėmė ir baltas bažnyčios vietas, bei naglai jas perdažė į mėlyna spalvą. Taip gali nutikti ir kituose situacijose. Eksportuot maskių ir rezultatų į kažkokį universalesni formatą deja neišeina. Nors ginčytis negalima. Korekcija greita ir kokybiška. Ir būtent šitoje vietoje reiktu padaryti šioki tokį offtopic.


Kodėl aš pasiėmiau kreiva ir nieko per daug neturinčia fotkę? Būtent todėl, kad tie žmonės kurie moka paveiksluot ir naudotis Adobe Photoshop įrankiais turbūt nelabai naudosis tokiais pluginais. Naudosis tie kurie Shopo nepažysta arba tie kurie tingi kažką daryt „shope“ ir taupo savo darbo laika. Tai dabar vadinasi ne kaip kitaip, o „workflow“. Galbūt konkrečiomis situacijomis „Viveza“ ir gali išduoti labai gerus rezultatus, bet programos darbą reiktu dar karteli pertikrint ir galbūt vietomis perdaryt su paprastais įrankiais. Tarkim „įskiepyt“ normalius langų rėmus bažnyčioje.

O kodėl bijoti? Juk sakiau, pradžioj, kad reiktu bijoti… O todėl, kad dabar bent koks nelabai suvokimą apie fotografija turintis žmogus (nusipirkęs užvakar Canon EOS 1000D) gali pridaryti daug nelabai gerų nuotraukų, o paskui su tokia kaip „Viveza“ ją „pagerint“. Problema tame, jog toks žmogus gadina užsakovų skonį (nes dažnokai jie jo neturi) ir užsiima dempingu. O tai nėra gerai. Produktas geras ir daug perspektyvų turintis, o va vartotojai kartais yra visai negeri. Bet tai jau kitos istorijos…

P.S. Taip, aš žinau, kad Lightroom’as turi praktiškai identiškas funkcijas savyje.

:, ,

1 Trackback or Pingback for this entry

Jeigu turite noro, tai galit ir jūs paporinti

Kažką pametėte?