Blogas Artioma

Nuotraukų katalogizavimas

by Artioma on Sep.14, 2009, under Rašliavos

Visai netyčia mano feede pasirodė Mildos ir Karolio „straipsnis“ apie nuotraukų archyvavimą. Prirašė jo ojojoj kiek daug raidyčių, o talkovo nepasakė, nu totaliai nieko. Vietoj visiškai niekam nereikalingo ACDSee (jis man nepatinka tik dėl to, kad daro visko labai daug, o talkovai nedaro nieko), visi tikri pipirai naudoja Extensis Portfolio. Visą DVD disko turinį sukatalogizuoja, rodo RAW’u prevjuškes (plius mažą kopiją gali saugot kompe), yra keyword’ai. Kopijavimas tiesiai iš programos į kompą ir t.t. ir pan. Ir jokių ACDSee gyvenime daugiau nebereikės.

Tiesa, gali rodyt ne tik DVD disko turinį, o tarkim išorinio disko. Nebūtina laikyt diską 24/7 įjungtą.

P.S. O dar geriau RAID5 masyvą pasidaryt.

P.P.S. Ir nebūtina rankytėm kopijuot visas fotkes į kompą. Užtenka Laitrūmą tam naudot. Jis puikiai tai daro. Nuskaito EXIF’us, surušiuoja pagal datas. Belieka kelis keywordus sudėt ir į archyvą.

:, ,

6 Comments for this entry

 • Karolis

  Artioma, ačiū už kritiką - taisysimės : ) Ir už extensis portfolio, nes jau seniai ieškau ko nors kito nei eisidysas. Kol kas peržiūrai sueina ir picasos visokios, bet ateičiai turėsiu omeny tavo rekomendaciją : )thx : )

 • Artioma

  Perziurai visai tinka FastStone Image Viewer (tik va nerodo PSD failu su LAB viduje, bet speju jums tai nera aktualu labai). O archyvavimui Extensis’as tikrai geresnis.

 • Karolis

  PSD tikrai ner aktualu siuo metu. FastStone irgi nebandyta, aciu : )

 • Milda

  Na o aš kaip primityvus žmogus liksiu prie acdsee, visgi jau tiek metų naudojamas, o ir galimybių man pilnai pakanka… :)

 • Artioma

  Nieks nemaiso :) Ir nesako, kad reiktu naudot kazka kita. Tiesiog ACDSee is paprasto fotkiu ziuretojo pasidare neaisku koks monstas su ala profesionaliom galimybem. Kadangi as tu galimybiu niekad nenaudojau, tai visas tas jo monstriskumas liko visiskai nepaklausus.

 • Milda

  nu jo, milijonas funkcijų tikrai nereikalingos, senesnės versijos buvo mažiau perkrautos, ale yra kaip yra, juolab kai pingų mokėt nereikia… :)

Jeigu turite noro, tai galit ir jūs paporinti

Kažką pametėte?